Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bo od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drewna istotne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów wersja płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji więc dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s